Royal Canin Agility sisältää paljon hiilihydraatteja (40 %) antamaan nopeasti käytettävää energiaa. Näin maksimoidaan urheilukoirien suorituskyky lyhytkestoisen, intensiivisen työn tai harjoituksen aikana. Urheilukoirien elimistön terveyden tukeminen on keskeistä, kun yritetään saavuttaa paras mahdollinen suorituskyky.
”SPORT PERFORMANCE” on ainutlaatuinen ravintoaineyhdistelmä, joka edistää nivelterveyttä ja tukee ruoansulatuskanavan terveyttä (hyvin sulavia valkuaisaineita (L.I.P.), erityisiä kuituja: FOS, psyllium) sekä auttaa taistelemaan vapaita radikaaleja vastaan (C-vitamiini, E-vitamiini, luteiini, tauriini).Mukautetun valkuaisaine- ja rasvahappopitoisuuden, mukautettujen annosteluohjeiden sekä säännöllisen liikunnan ansiosta AGILITY 4100 L auttaa pitämään koirasi hyvässä kunnossa.
Maissijauho, kuivattu siipikarjanvalkuainen, riisi, maissi, eläinrasvat, hydrolysoidut eläinvalkuaiset, kasvivalkuaisuute*, kalaöljy, juurikaskuitu, kivennäisaineet, soijaöljy, kasvikuidut, hiivat, psylliumin kuoret ja siemenet (0,5%), frukto-oligosakkaridit (0,5%), äyriäishydrolysaatti (glukosamiinin lähde), isosamettikukkauute (luteiinin lähde), rustohydrolysaatti (kondroitiinin lähde).
Raakavalkuainen: 23% - Raakarasva: 15% - Tuhka: 5,9% - Raakakuitu: 1,5% - Kg:ssa: Luteiini: 5 mg - Hiilihydraatit: 400 g.
(kg:ssa): Ravitsemukselliset lisäaineet: A-vitamiini: 21800 KY, D3-vitamiini: 1000 KY, C-vitamiini: 300 mg, E-vitamiini: 500 mg, E1 (Rauta): 43 mg, E2 (Jodi): 4,3 mg, E4 (Kupari): 13 mg, E5 (Mangaani): 56 mg, E6 (Sinkki): 168 mg, E8 (Seleeni): 0,11 mg, Tauriini: 2 g - Teknologiset lisäaineet: Sedimenttiperäinen klinoptiloliitti: 5 g - Säilöntäaineet - Hapettumisenestoaineet
Tuotekoodi:
100244
Kategoria:
Valmistusmaa:
Puola
Koko:
15 kg
Merkki:
Sarja:
Ruuan tyyppi:
Täysravinto
Proteiini:
23 %
Rasva:
15 %
Ruokinnan erityistarpeet:
Aktiivinen / Työkoira / Vehnätön
Koiran koko:
Keskikokoinen / Suuri
Lemmikin koko:
Keskikokoinen
Lemmikin aktiivisuus:
Normaali
Ruoan rakenne:
Ekstrudentti
Lemmikin elämäntapa:
Aikuinen
Kirjoittanut Oiski49 - 12.06.2017
Meillä suosikki
Olisi mukavaa jos tätä saisi myös Kirkkonummen Mustista ja Mirristä. On vähän pitkä matka hakea ruokaa itä Helsingistä. Kiitos kuitenkin Puhoksen kauppiaalle.
-Sini ja TomTom
Kirjoittanut Auna - 12.06.2017
Hyvin maistuu
Tämä on jo toinen 15kg säkki jonka ostin tätä ruokaa.
Kirjoittanut Marjo79 - 08.12.2016
Laadukas ruoka
Colliemme ovat käyttäneet tätä ruokaa jo vuosia. On laadukasta ja luotan sen tutkittuihin hyviin ominaisuuksiin kun puhutaan urheilukoirien ravinnon tarpeesta.
Kirjoittanut Balckbitch - 18.11.2015
Toimii meillä
Ratajuoksija whippettini söivät agility 4100 koko kisakauden ja pärjäsivät hyvin ja paransivat omia ennätyksiään. Aiemmin syötin heille Trial 4300 mutta agility 4100 tuntuu toimivan meillä paremmin.
Hyvä ruoka ja maistuu erittäin hyvin.
Kirjoittanut nirppa nokka - 12.03.2016
ylläpito muona
koiralla tätä 24/7 kupissa tarjolla siiten 2 kertaa päivässä märkäruokaa. toimmii ihan hyvin
Kirjoittanut Claudi - 22.12.2015
Surkea hiilaripommi
Ruoka on pelkkää hiilihydraattia, mikä ei ole koiralle luonnollista ruokaa. Hyvävatsaisilla koirilla oli vatsa koko ajan kuralla. Ystävän koiralla aiheutti hiivatulehdusta korviin ja tassuihin. Ei todellakaan lisää suorituskykyä.