Kirjoittanut Sanna - 24.11.2019Paras onkilelu ikinäTällä on saatu hyvä hyppy- ja metsästysleikit aikaiseksi. Kissa itse hakee leikkiin. Monta höyhentä ja nahkasuikaletta on jo irronnut, mutta vielä on millä leikkiä. Kissa kantaa tuota tupsua suussaan, ihan kuin oikeaa metsästyssaalista. Täytynee kohta käydä jo ostamassa uusi.
Kirjoittanut Karma - 11.11.2019Ehdoton lemppariLelulla on leikitty jo kuukausia joka päivä. Vaikka yritän välillä piilottaa huiskan, ettei kisu tylsistyisi, huutaa Karma lelun perään ja on heti aktiivisesti leikkimässä huiskan kanssa. Todella simppeli ja hyvä huiska. Pari höyhentä irronnut todella rajun potkimisen ansiosta, mutta muuten yllättävän hyvin pysynyt nämä kuukaudet kasassa.
Kirjoittanut Lenni ja sen veli - 20.09.2019TuunauskelpoinenAluksi lelulla oli uutuudenviehätystä, ja kolmessa päivässä siitä satiinkin irti neljä nahkanauhaa. Jatkossa lelulla on leikitty hiukan, mutta kummankaan (noin vuoden vanhan) kisun suosikkia siitä ei muodostunut. Äskettäin sitä oli taas tuunattu: kepin päässä on jäljellä enää pätkä narua! Tämä nysä versio on tällä hetkellä toisen kissan suosikki yhdessä naruun sidotun rutistetun kassakuitin kanssa.
Kirjoittanut Kaksi kattia - 13.02.2019Kahden kissani lempilelu. Kissoista varsinkin se, joka ei yleensä leluista niin välitä, on ihastuksissaan.