Royal Canin West Highland White Adult koiran kuivaruoka
ROYAL CANIN® West Highland White Terrier Adult -kuivaruoka soveltuu yli 10 kuukauden ikäisille valkoisille länsiylämaanterriereille. Se on suunniteltu erityisesti täysikasvuisen koiran ravintotarpeita ajatellen.
Valkoisen länsiylämaanterrierin rodulle ominainen, karkea valkoinen turkki vaatii erityistä hoitoa, jotta karvan laatu säilyy ja iho pysyy terveenä. Sen vuoksi ruoka sisältää tiettyjä ravintoaineita ja omega-3-rasvahappoja (EPA:ta ja DHA:ta), jotka auttavat pitämään terrierisi ihon ja turkin kunnossa.
ROYAL CANIN® West Highland White Terrier Adult sisältää myös erityisiä aminohappoja turkin kasvun tukemiseksi sekä purasruohoöljyn ja pellavansiementen rasvahappoja ihon ravitsemiseksi.
Kalsiumia kelatoivien aineiden ansiosta nappulat auttavat hidastamaan hammaskiven muodostumista. Lisäksi ROYAL CANIN® West Highland White Terrier Adult auttaa tyydyttämään nirsoimmankin koiran ruokahalun ainutlaatuisen houkuttelevalla makuyhdistelmällä.
Ruokintaohje: Tarjoile kuivana. Säilytetään viileässä ja kuivassa.
Maissijauho, kuivattu siipikarjanliha, riisi, maissi, eläinrasvat, hydrolysoidut eläinvalkuaiset, vehnä, kuivattu sikavalkuainen*, sikurikuitu, soijaöljy, kalaöljy, frukto-oligosakkaridit, pellavansiemen ( 0,5% ), kivennäisaineet, purasruohoöljy ( 0,1% ), vihreä tee- ja rypäleuutteet (polyfenolien lähde), äyriäishydrolysaatti (glukosamiinin lähde), isosamettikukkauute (luteiinin lähde), rustohydrolysaatti (kondroitiinin lähde).
Raakavalkuainen: 21 % - Raakarasva: 16 % - Hehkutusjäännös: 4,9 % - Raakakuitu: 1,4 % - EPA/DHA: 3 g/kg.
(kg:ssa): Ravitsemukselliset lisäaineet: A-vitamiini: 17800 KY, D3-vitamiini: 1000 KY, E1 (Rauta): 23 mg, E2 (Jodi): 5 mg, E4 (Kupari): 5 mg, E5 (Mangaani): 57 mg, E6 (Sinkki): 212 mg, E8 (Seleeni): 0,31 mg - Teknologiset lisäaineet: Pentanatriumtrifosfaatti: 3 g - Säilöntäaineet - Hapettumisenestoaineet
Tuotekoodi:
016592
Kategoria:
Valmistusmaa:
Puola
Koko:
1,5 kg
Merkki:
Sarja:
Takuu, kk:
0,00 kuukautta
Ruuan tyyppi:
Täysravinto
Proteiini:
21 %
Rasva:
16 %
Ruokinnan erityistarpeet:
Nirso / Ihon ja turkin hyvinvointi
Koiran koko:
Pieni
Lemmikin koko:
Pieni
Ruoan rakenne:
Ekstrudentti
Lemmikin aktiivisuus:
Normaali
Lemmikin elämäntapa:
Aikuinen / Senior
Kirjoittanut parasta koiralleni - 30.07.2022
Tyytyväinen koira
Käytetty tätä tuotetta jo 16.5 vuotta ja vielä mennään ja hyppelehditään.Hyvä tuote
Kirjoittanut Chika - 16.08.2017
Parasta pöperöä!
Olemme käyttäneet tuotetta jo usean vuoden (7vuotta) ajan. Se sopii koirallemme erinomaisesti eikä meillä ole tarvetta vaihtaa toiseen merkkiin. Vatsa toimii eikä allergioita ole. Koiran kuppi tyhjenee hetkessä.
Kirjoittanut Hansu1 - 11.12.2016
Erinomainen
Sopiva ruoka allergiselle koiralle. Koiramme iho parantui sopivan nappulan löydettyäni!
Kirjoittanut M artta44 - 22.04.2016
Hyvä tuote
Olen ostanut ko. tuotetta useamman vuoden ajan. Koirani pitää siitä.
Kirjoittanut Elviira68 - 21.04.2016
Sopii koiralleni hyvin ja maistuu koiralleni.
Tuttu hyväksi koettu laatu tuote. Koirani tykkää tästä ruuasta
Kirjoittanut J4n4 - 22.12.2015
Oikein hyvä. Sopivan kokoinen ja ei ihan kuiva.
Ollaan kokeiltu muitakin ruokia, mutta tätä meidän Westie syö mielellään. Kuppi tyhjenee heti.
Kirjoittanut M artta44 - 22.12.2015
Erinomainen laadultaan
Olen ostanut tätä tuotetta useamman vuoden ajan. Koirani pitää siitä todella.
Kirjoittanut Steffi - 19.11.2015
Mahtava ruoka
Royal Canin Adult .Pelkä paketin aukaisu saa aikaiseksi.Hilpeän hypinnän ja hännän heilutuksen.Olen ollut paljon energisempi ja iloisempi saadessaan Royal napsuja.
Kirjoittanut Keken herkku - 18.11.2015
kyllä
Kyllä on hyvää ja muuta ei tarvitse välttämättä antaa helposti hyvää
Kirjoittanut Molliolavi - 18.11.2015
Sopii erinomaisesti
Rodussamme on paljon ruoka-aine allergioita. Omille koirilleni on sopinut erinomaisesti Westie-roturuoka. Iho, turkki ja vatsa ovat voineet hyvin.
Kirjoittanut Nituliini - 18.11.2015
Kyllä maistuu
Westie -roturuokaa on käytetty meillä jo melkein 12 vuotta ja aina on maistunut. Turkki kiiltää ja vatsa toimii. Muuta merkkiä ei ole tarvinnut edes ajatella.
Kirjoittanut Ulla - 22.07.2024
Käytän näitä muroja herkkuina koirilleni.
Kirjoittanut Ulla - 15.04.2024
Herkulliset murot pienelle skotille.
Kirjoittanut Manu2010 - 24.04.2016
Reilu pussukka
Ainoa kuivamuona mitä koira varmasti syö. Miellyttävän tuoksuinen.
Kirjoittanut Sharja - 24.12.2015
Maistuva ja sopinut vatsalle myös
Maistuu koiralle hyvin eikä mitään vatsaongelmia ole tullut. Meillä koiralla on kyllä silti "punakuono" vaikka ruuassa kuparin määrä onkin muihin ruokiin nähden vähäinen - siihen ongelmaan ei siis meillä tullut ratkaisua. Aika hintavaa on.
Kirjoittanut Sipander - 29.11.2015
Pussin koko.
Toivoisin isompaa pussin kokoa. Koiriani on kaksi ja 3 kg ei riitä kovin kauan.
Kirjoittanut Asterix - 20.11.2015
Royal canin
Meidän vanha 12v westie tykkää pentu caninista ja kun päälle lisää lohiöljyä rkl niin vielä parempi :)