Royal Canin Kitten Jelly kissanpennun märkäruoka
ROYAL CANIN® Kitten Jelly -kissanruoka on erityisesti suunniteltu tukemaan kissanpentujen ravitsemustarpeita niiden kasvun vielä jatkuessa. Tämä kissanpennun ruoka sopii 4–12 kuukauden ikäisille kissanpennuille, kun niiden kehossa ja käytöksessä tapahtuu muutoksia.
- Tämä räätälöity säilyke sisältää meheviä paloja hyytelössä, ja palojen koko, rakenne ja maku on ihanteellinen kasvaville kissanpennuille.
- Se sisältää myös C- ja E-vitamiineja ja muita ravintoaineita, jotka tukevat kissanpennun immuunijärjestelmän kehittymistä.
- ROYAL CANIN® Kitten Jelly -säilyke sisältää myös omega-3-rasvahappoja (DHA) aivojen kehityksen tueksi.
- Hyödyllisten prebioottien (MOS) ja hyvin sulavien proteiinien yhdistelmän ansiosta ROYAL CANIN® Kitten in Jelly -paloja hyytelössä säilyke auttaa myös tukemaan suolistoflooran (mikrobiomin) tervettä tasapainoa ruoansulatuksen parantamiseksi.
- ROYAL CANIN® Kitten Jelly -säilyke on luotu tyydyttämään nirsoimmankin kissan ruokahalun. Tämä säilyke tarjoaa kissanpennullesi positiivisen aistikokemuksen, tukee nestetasapainoa ja sopii täydellisesti yhdistelmäruokintaan ROYAL CANIN® Kitten -kuivaruoan kanssa.
Kun kissanpentu saavuttaa 12 kuukauden iän, se tarvitsee ruokaa, joka on tarkasti mukautettu täyttämään täysikasvuisen kissan ravitsemustarpeet. Tässä vaiheessa voit vaihtaa sen ruoan täysikasvuisten kissojen ROYAL CANIN® -ruokavalioihin, joita on saatavana kuivaruokana sekä säilykkeenä mureke-, kastike- ja hyytelömuodossa.
KOOSTUMUS: liha- ja eläinperäiset tuotteet, kasvivalkuaisuutteet, kasviperäiset tuotteet, kivennäisaineet, öljyt ja rasvat, hiivat.
LISÄAINEET (kg:ssa): Ravitsemukselliset lisäaineet: D3-vitamiini: 60 KY, Rauta (3b103): 4 mg, Jodi (3b202): 0,38 mg, Kupari (3b405, 3b406): 3 mg, Mangaani (3b502, 3b503, 3b504): 1,1 mg, Sinkki (3b603, 3b605, 3b606): 11 mg.
RAVINTOAINEET: Raakavalkuainen: 12,0% - Raakarasva: 4,0% - Tuhka: 1,5% - Raakakuitu: 0,4% - Kosteus: 79,8% - E-vitamiini: 105 mg/kg - C-vitamiini: 43 mg/kg - Omega-3-rasvahappo (DHA): 0,041%.
Tuotekoodi:
032855
Kategoria:
Valmistusmaa:
Itävalta
Koko:
12 x 85 g
Merkki:
Sarja:
Proteiini:
12 %
Rasva:
4 %
Ruokinnan erityistarpeet:
Tiine/Imettävä
Maku:
Liha
Ruuan tyyppi:
Täysravinto
Lemmikin koko:
Kaikki koot
Ruoan rakenne:
Paloja hyytelössä
Lemmikin elämäntapa:
Kissanpentu
Kirjoittanut Anonyymi - 27.04.2025
Kirjoittanut Laura - 03.10.2020
Maistuu todella hyvin
Tämä maistui kissanpennulleni todella hyvin. Ostan tätä jatkossakin
Kirjoittanut Kelpaa - 16.08.2017
Pentujen suosikki!
Ehdottomasti meidän pentukissojen suosikkiruoka! Palat ovat sopivan pieniä, että ihan pienetkin pennut pystyivät sitä syömään. Mutta kovasti maistui myös isommille kissoille!
Kirjoittanut Maija_90 - 02.05.2017
Pentukissojen herkkua
Olen ostanut kissoilleni tätä ja ovat tykänneet tosi paljon, rakenne/koostumus on kissojen mieleen. Mukava nähdä että tämä kyseinen tuote maistuu kissoilleni paremmin kuin mitkään muut märkäruuat.
Kirjoittanut pieni kissaherra - 02.05.2017
kissan mielestä ruoka on loistava
Pieni kissaherra syö vain tätä ruokaa joten ostamme toistaiseksi aina tätä.
Kirjoittanut hemmo200r - 23.04.2016
Erinomainen tuote
Erittäin hyvä tuote. Kissamme rakastaa.tätä ruokaa.
Kirjoittanut viiru suomi - 22.04.2016
hyvä tuote
Kelpaa meidän kissal aina vain muuta ei söisikään.
Kirjoittanut Hanneleeeee - 21.04.2016
Yksi kissojeni lempiruuista
Tämä on yksi kissojeni lemppareista ja häviää kupista vauhdilla. Käy hyvin niin kissanpennuille kuin leikkaamattomille aikuisillekkin!
Kirjoittanut Kajama - 20.04.2016
Luotettava tuote
Kisanpentuni on syönyt tätä ruokaa siitä asti kun muutti meille asumaan. Silloin tällöin syödään kyllä muutakin, kuten esim. Keitettyä kanaa ja pakastettua lihaa. Ja aina maistuu!
Kirjoittanut Vilperi 1 - 20.04.2016
Hyvä
Olen ostanut aikaisemin muita tuoteitta Vilperi kissa mieltä tämä Royal Canin tuote maistuu parhaiten
Kirjoittanut Hanne - 23.12.2015
Maistuva, kissa rakastaa!
Kissani syö ainoastaa royalin tuotetta. Erittain maistuva ja ruoka lähtee pussista hyvin pois.
Kirjoittanut jus51 - 22.12.2015
Maukasta kissan ruokaa
Mauskasta ja ravitsevaa kissanruokaa alle vuoden ikäisille kissoille. Kissani pitää siitä oikein paljon ja hän odottaa saavansa sitä heti ensimmäiseksi aamulla.
Kirjoittanut Sski - 22.12.2015
Hyvin sulava ruoka
Ostin tuotteen herkkävatsaiselle ja nirsohkolle pennulle. Hyvin maistui, pentu piti erityisesti jellystä, joka nuoltiin ensimmäisenä, mutta sattumatkin putosi helposti. Herkkänenäisenä omistajana huomioin myös, kuinka hyvin ruoka oli sulanut ja hajuhaitat melko siedettävät.
Kirjoittanut Katja Sällinen - 21.12.2015
Kelpaa :)
Olen ostanut tuotetta pennun saapumisesta asti ja hyvin on kelvannut vaikka kuivaruokaa söisi kokoajan :)
Kirjoittanut Idalinnea - 19.11.2015
Juuri sopiva pennulle
Oikein sopiva annoskoko, eivät olleet heti kerjäämässä lisää. Ei liian hyytelömäinen, kuten monet purkkiruuat.
Kirjoittanut ansu49 - 18.11.2015
maku
Hei, hyvin maistui ko. Jelly Albert kissalleni. On syönyt jo kolme vuotta, vaikka kuinka yritän vieroittaa aikuisten RC tuotteisiin.
Terveisin Anneli
Kirjoittanut 8brittiä - 24.08.2017
Mummukissan mieliruoka
Vanhin kissamme ei ole koskaan syönyt kuivaruokaa. Syö muutenkin hyvin vähän; on pikkuinen. Tästä ruuasta se saa välttämättömät ravintoaineet jo pienestä määrästä.
Kirjoittanut hoangpham - 16.08.2017
My cats love it
My cats have always eaten Royal Canin, but wet food always preferred Felix wet food. I gave this a go and they loved it! With the saver packs the price really is unbeatable.
Kirjoittanut Ch22 - 19.12.2016
Hyvää ruokaa
Pikku kisuli nauttii Royal caninin märkäruuasta, kuppi tyhjenee hetkessä ja kisu kehrää!
Kirjoittanut Maarit788 - 15.12.2016
Maittava
Ostin ja kissa on todella Tyytyväinen, kesti aikaa löytää sopiva ruoka
Kirjoittanut Siirirrr - 07.12.2016
Leolle maistuu hyvin!
Minulla on ollut kissanpentu nyt puolisen vuotta ja olen royal caninin penturuokaa koko tämän ajan syöttänyt. Ruoka on maittanut hyvin ja Leo on kasvanut hienosti.
Kirjoittanut Stoned83 - 22.12.2015
Mahtavaa sapuskaa.
Ostin joku aika sitten ja on kelvannut, kissan herkkua.
Kirjoittanut Jatta62 - 18.11.2015
Maistuva ja turvallinen penturuoka
Tuote on tutkittu ja turvallinen ja sisältää kaikki pennun tarvitsemat ruokinnalliset aineosat.
Mukavia suupaloja pennulle sen opetellessa RC baby pateen jälkeen rakeisempaa ruokaa syömään.
Sopii myös odottavalle ja imettävälle äidille.
Kirjoittanut Annika - 12.11.2022
Ok, emme ole ihan perillä mistä kissa tykkää ja mistä ei. Usein jättää osan annosta mutta aina hän syö kastikkeen/hyytelön ruoan ympäriltä.
Kirjoittanut Maria84 - 16.06.2017
Maistuu kissalleni
Tämä on kissani lempiruoka,ainut miinus on että ruoka ei meinaa millää tulla kokonaan pois pussista.
Kirjoittanut Eva75 - 07.12.2016
Kohtuu hyvää arkiruokaa
Kohtuu ruokaa. Kissamme Viggo syö koko pussin kerralla.
Kirjoittanut Maijankatit - 19.11.2015
Pikkukissille murkinaa
Tuote on minulle ennestään tuttu, ja ostin sitä tyttäreni löytämälle nälkiintyneelle pennulle. Aluksi tämä kelpasi hyvin, mutta sitten, kun pahin nälkiintyminen oli taltutettu, ei enää kelvannut, ei tosin oikein muutkaan vastaavat tuotteet, vaan pelkästään raaka liha. Omat aikuiset kissani syövät tätä mielellään, joten ei pakkaus hukkaan mennyt.